Firemní logo TGB entrance, s. r. o.
Napište nám
tgb@tgb-entrance.cz
Volejte

Systém pro bezobslužné jídelny

Komplexní systém odbavení zákazníka v samoobslužné jídelně s doplňkovým prodejem chlazených pokrmů a salátovým barem.

Cílem je maximálně zrychlit a zjednodušit odbavení zákazníka bez použití hotových peněz. Systém automatizovaného odbavení zákazníka obsahuje vstupně výstupní automatický systém, vlastní restaurační systém a automatickou pokladnu.

Návštěvník přichází ke vstupu, kde je umístěn automatický vydavač karet. Tuto kartu si odebere a přiloží na čtečku u turniketu. Přiložením karty ke čtečce se zřizuje účet návštěvníka, na který čerpá jednotlivé služby (pokrmy) a zároveň se otevírá turniket.

Návštěvník si u jídelního pultu odebere stravu a kartou zaznamená tento odběr – každý pult má vlastní čtečku.

Po ukončení konzumace má zákazník dva možnosti placení. První – pomocí mobilní aplikace přímo u stolu, kdy se návštěvníkovi zaplacením vynuluje jeho účet. Druhý – pomocí automatické pokladny, umístěné na zdi poblíž východu z restaurace. Zde opět pomocí bankovní karty zaplatí, obdrží účtenku a zároveň se vyrovná zákaznický účet.

Po úhradě se se zákaznickou odebere k odchodovému turniketu, zde kartu vloží do polykače a je-li karta prázdná, otevře se turniket a umožní tak odchod.

Konkrétní realizaci lze vidět v brněnské jídelně Grand Kitchen Vlněna. Technická sestava na místě:

  • automatický vydavač karet,
  • automatický sběrač karet,
  • vstupně výstupní senzorové bariéry,
  • automatický platební kiosek.

CTP Jídelna Vlněna Brno

Fotky

Vstup do samoobslužné jídelny CTP Vlněna přes turniket - senzorovou bariéru s otočnými křídly Vydavač zákaznických karet. Karta je vydávána automaticky, v případě, že k vydání nedojde, v horní části vydavače je tlačítko pro vydání karty. Zákaznická karta, připravená k odběru Vstup do samoobslužné zóny Váha se čtečkou na zákaznické karty Bezobslužná automatická pokladna Video zaplacení útraty u bezobslužné pokladny se nachází na konci galerie Polykač zákaznických karet u východu z jídelny Informační obrazovka u odchodového turniketu Vložení karty do polykače a uvolnění průchodu Odchodový turniket - senzorová bariéra s otočnými křídly